Szpital w Ustroniu instaluje elektrownię fotowoltaiczną

Sierpień 16, 2013 w Nowości by agropellet

Szpital w Ustroniu instaluje elektrownię fotowoltaicznąŚląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny w Ustroniu finalizuje realizację inwestycji w ramach programu termomodernizacji szpitala. Pierwszy prąd ze szpitalnej elektrowni PV popłynie w połowie września 2013 roku.

Inwestycja jest realizowana pod nazwą „Budowa w Śląskim Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym w Ustroniu infrastruktury do produkcji i przesyłu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych (ogniwa fotowoltaiczne)”. Zadanie obejmuje montaż 264 ogniw fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 439 m2 o mocy 63,36 kWp. Pozwoli to na uzyskanie 50 405 kWh w ciągu roku.

Przedsięwzięcie jest finansowane w 50 proc. ze środków własnych oraz dofinansowane z WFOŚiGW w Katowicach w kwocie 1 079 898 zł w formie pożyczki i dotacji.

Elektrownia PV w Ustroniu jest pierwszym takim przedsięwzięciem realizowanym przez szpital będący jednostką organizacyjną Województwa Śląskiego.

Realizowany od 2000 roku program termomodernizacji obejmujący wszystkie elementy infrastruktury energetycznej szpitala obniżył zużycie energii i koszty o 50 proc.

Więcej: http://www.wnp.pl/wiadomosci/204057.html

Źródło: WNP.PL Tytuł: Szpital w Ustroniu instaluje elektrownię fotowoltaiczną.